Vykdydami ilgamečio projekto „Mama, noriu gimti blaivas” vieną iš dalių – paskaitėlių ciklą jaunuoliams – atvykome į Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinę mokyklą. Skaitydami paskaitas aplankome tikrai ne vieną jaunimo centrą ir kitas erdves, kuriose mus mielai priima, tačiau šis vizitas buvo ypač malonus. Labai džiaugėmės, kad mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė mums pasiūlė čia atvykti, mielai ir svetingai priėmė. Vertiname tai, kad ne tik leido skleisti mūsų siunčiamą žinią apie sveiką nėštumą, kuris visiškai nesuderinamas su alkoholio vartojimu, apie vaisiaus alkoholinį sindromą (VAS) ir VAS spektro sutrikimus, o kartu aprodė savo puikią ir ypač jaukią mokymosi bei moksleivių gyvenamąją aplinką, leido geriau pažinti mokyklos bendruomenę.

Apžiūrinėjant išpuoselėtas mokyklos erdves, čia pat sutikome ir ypatingai mielus bei draugiškus mokyklos auklėtinius, kurie šiltai priėmė mus ir dalinosi savo šypsenomis. Dar tik keliaudamos iki mūsų pristatymui skirtos vietos, pakeliui išmokome kaip gestais, o ne tik mums įprastais žodžiais, galime pasisveikinti ir būti visų suprastoms. Kiek nerimavome, nes nenumanėme ar pavyks perteikti mūsų turimas žinias moksleiviams. Labai džiaugėmės, kad buvo sudarytos visos sąlygos (gestų kalbos vertėjų ir savo darbą mylinčių auklėtojų bei mokytojų pagalba), kurie leido mūsų pristatymą paversti sklandžiu ir efektingu. Bet vis tik labiausiai norime pasidžiaugti pačiais paskaitoje dalyvavusiais jaunuoliais, kurie ypatingai noriai įsitraukė į paskaitos pradžioje mūsų parengtą užduotį, o po to tikrai atidžiai ir įdėmiai išklausė jiems skirtą informaciją.

Paskaitėlei skirtas laikas pralėkė nejučiomis. Po pristatymo jautėmės tikrai puikiai, nes pajutome, kad jaunuoliai susidomėjo ir priėmė mūsų atneštą žinią. Labiausiai džiaugėmės sulaukusios tikrai nuoširdaus įvertinimo, kuomet mokyklos auklėtiniai atsisveikindami mus apdovanojo jau ne tik šypsenomis, bet ir šiltais apkabinimais. Nuoširdžiai dėkojame už galimybę pažintį jūsų unikalią bendruomenę iš arčiau ir tikimės, kad tokių susitikimų daugės, nes temų, skirtų jaunuoliams, tikrai turime ir norime pasidalinti.

Lietuvos medicinos studentų asociacijos narės, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto III kurso studentės: Kristina Savickaitė, Monika Ūkelytė ir Greta Mitrikaitė