Nors kieme dar yra sniego, bet pavasaris po truputį beldžiasi į mūsų širdis… Kiekvienais metais kovo 20 d. yra minima Žemės diena – astronominis pavasaris. Ja atkreipiamas dėmesys į aplinką ir klimato kaitą.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) 6-8 klasių mokiniai kovo 22 dieną minėjo Žemės dieną. Prisiminė, kad tai yra  pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Mąstė ir kalbėjo apie tai, kad reikia Žemę saugoti, rūpintis ja. Jau tapo tradicija rašyti Žemei savo linkėjimus. Šiais metais linkėjimus rašėme  ant ,,švaraus vandens lašelių” ir iš jų sukūrėme stendą. Taip pat vaikai kūrė gėles Žemei, kad ji po truputį taptų spalvingesnė ir gražesnė. Gėlėmis papuošėme mokyklos teritoriją – Sraigių sodą. Mokiniai iš vilnos darė Žemės gaublį.

Prisiminė, kad pavasarį prasideda sėja. Kiekvienas mokinys pasėjo į vazonėlį pipirnes. Dabar su nekantrumu lauksime, kada išdygs.

Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė padėkojo mokytojoms už įdomią ir prasmingą veiklą. Pasidžiaugė, kad mokiniai savo gražiais darbais nuolat puošia mokyklos edukacines erdves, o tuo pačiu – ir Žemę. Priminė, kad Lietuvoje ne tik pasaulinės Žemės dienos metu, bet ir kasdien kiekvienas turėtume galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Paprašė tiek mokykloje, tiek namuose nuolat taupyti elektros energiją, šilumą, popierių.

Ši kūrybinė veikla Žemės dieną paskatino kiekvieną susimąstyti: ,,Ką aš galiu padaryti, kad išsaugočiau Žemę ateities kartoms?“

PKNPM mokytojos Dalia Kuosienė ir Jolita Pūkaitė