Kovo 11–oji –  Lietuvos Nepriklausomybės  atkūrimo diena.  Ji – viena svarbiausių datų mūsų Tėvynės valstybingumo kelyje. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla  (PKNPM) šią dieną paminėjo netradiciškai. Buvo surengtas  intelektinis žaidimas  ,,Taip ir ne“. Renginio dalyviai, susirinkę mokyklos muziejuje, turėjo atspėti, kas yra po gaubtu, užduodami klausimus. Į klausimus renginio vedėja galėjo atsakyti  tik ,,taip“  arba ,,ne“. Visi  daiktai buvo susiję su Lietuva ir jos istorija.  Žaidimas ugdė mokinių gebėjimus greitai analizuoti informaciją, rasti  ryšius tarp įvairių dalykų, pagilino žinias. Tai buvo šviesi ir emocinga šventė. 

      Gaubtas, po kuriuo buvo dedami daiktai, neatsitiktinai buvo papuoštas Ukrainos ir Lietuvos vėliavų spalvomis. Mokytoja priminė apie įvykius Ukrainoje, pabrėždama, kad  tos šalies žmonės kovoja už laisvę – brangiausią šalies ir piliečio turtą. Pakvietė mokinius  prisijungti prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos. 

Laima Rutkauskienė, PKNPM istorijos mokytoja metodininkė,  renginio organizatorė