Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenė  švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pradėjo jau trečiadienį, vasario 13-ąją.  Lietuviška tautine atributika papuoštame mokyklos muziejuje netradicinio ugdymo dieną pradėjome Lietuvos  valstybės himnu. Istorijos mokytojos Laimos Rutkauskienės parodytas filmas priminė sunkų ir ilgą kelią į Lietuvos valstybės atkūrimą. Mokytoja pabrėžė laisvės svarbą žmogaus, valstybės gyvenime. Buvo parodytas  vaizdo įrašas su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, lenktynininko Benedikto Vanago, dainininkės Jazzu, dainininko Manto Jankavičiaus  mintimis apie laisvę. „Kas man yra laisvė?” – šis sudėtingas klausimas  buvo užduotas ir mokiniams. Atsakymus vyresniųjų klasių mokiniai rašė ant iškirptų iš geltono, žalio, raudono popieriaus delnų.  Istorijos mokytoja palinkėjo visiems  naudotis laisve, ją puoselėti ir branginti. Vėliau mokyklos fojė pražydo simbolinis  ,, Laisvės medis:“ jį mokiniai išpuošė Lietuvos vėliavos spalvų popieriniais delnais ir mažais delniukais. Šia gražia akcija mokiniai siekė parodyti, kad Lietuvos laisvė, valstybės  augimas ir žydėjimas yra visų mūsų rankose.

Netradicinio ugdymo dieną paįvairino edukacinė programa ,,Vienu balsu.“ Esame dėkingi Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojoms, kurios išradingai ir linksmai suteikė žinių apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto dingimo istoriją, Lietuvos herbo ir vėliavos sukūrimą, apie Lietuvos prezidentus. Bet labiausiai mokiniams ir mažiesiems ugdytiniams patiko patiems pasigaminti tautinę ir istorinę vėliavas, papuošti Vyčio ženklu meduolį ir sudėlioti iš kaladėlių dėliones istorinėmis temomis.

Mokyklos bendruomenę su Lietuvos gimtadieniu sveikino mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė bei Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė. Ji paragino mokinius gerbti ir gerai išmokti lietuvių kalbą, pakvietė į vasario 16 dieną 14 val. ,,Cido“ arenoje vyksiantį miuziklą ,,Eglė žalčių karalienė.“

Netradicinio ugdymo diena baigėsi tautinių tekstų rašymu dailyraščiu. Visą vasarį mokiniai, eidami koridoriumi,  žvalgysis į parodą. O Maironio ,,Lietuva brangi,“ ,,Lietuvos vardas,“ ,,Darius ir Girėnas“ ir kiti tekstai dailyraščiu įrašys į jų širdeles, kaip džiugu laikyti Laisvę savo delnuose.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Laima Rutkauskienė ir vyr. lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Beinarauskienė