Kovo 15-tąją dešimtokams liko lygiai šimtas dienų iki mokslo metų pabaigos. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) devintokės surengė Šimtadienio šventę – savo vyresniuosius draugus pakvietė ,,plaukti“ laivu į tris salas: ,,Vaikystės,“ ,,Mokslo“ ir ,,Desertų.“ Pirmiausia vyko keleivių „įlaipinimas“ į laivą. Dešimtokai turėjo parodyti devintokių nupieštą laikrodžio formos bilietą. Jiems buvo įteikti ženkleliai, skirti Šimtadienio šventei atsiminti. Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė pasveikino dešimtokus, motyvuodama juos įkvėpimo semtis iš tokių stiprių asmenybių, kaip Nikas Vujičičius (Nick Vujicic), kuris gimė serbų emigrantų šeimoje be rankų ir kojų. Direktorė akcentavo, kad nepaisant fizinės negalios, jis tapo žinomiausiu visame pasaulyje oratoriumi ir motyvatoriumi. Iš jo patirties sėmėsi net 19 šalių prezidentai. Rekomendavo mokiniams vadovautis dešimčia jo sėkmės taisyklių. Įteikė simbolines sėkmę nešančias pasagėles. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė sukūrė ir pademonstravo vaizdinį sveikinimą, kuris maloniai nustebino dešimtokus, nes kai kurie palinkėjimų žodžiai buvo pakeisti šokoladais ir kitais gardėsiais, kurių pavadinimai tiko pagal tekstą. Visi šventės dalyviai keliavo į ,,Vaikystės“ salą linksmai judėdami. Vieni plaukė ,,varlyte,“ kiti – „šuniuku“, o dar kiti – sportiniu ar laisvu stiliumi. Prisiminti vaikystę padėjo patys mažiausieji – ikimokyklinės priešmokyklinės grupės ugdytiniai su vyresniąja priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Sviderskiene. Jie matavosi ūgį su dešimtokais, dovanojo jiems visą pintinę žaislų. Smagų šokį sušoko ketvirtokai: Auksė Jakštaitė, Elina Kipšaitė, Simas Tamonis, Gvidas Urbonavičius, devintokė Edita Gižaitė kartu su muzikinės ritmikos mokytoja Regina Liutkevičiene. Dešimtokai visiems pademonstravo ir papasakojo apie savo mylimiausius vaikystės žaislus, kurie iki šiol jiems yra labai brangūs. Iš tiesų buvo labai miela ir šilta… Svečiavimasis ,,Vaikystės“ saloje baigėsi tėvelių padėkų ir lūkesčių žodžiais bei dovanėlėmis. Grojant smagiai muzikai, plaukimas tęsėsi. Ir taip smagiai ,,plaukdami“ visi atkeliavo į jau antrąją, t. y. ,,Mokslo“ salą. Šioje saloje dalinosi prisiminimais bei sveikinimo žodį tarė pirmoji pradinių klasių mokytoja metodininkė Laimutė Lazdauskienė. Ji ne tik šventinę pamoką dešimtokams vedė jų buvusioje klasėje, bet ir į dangų leido sėkmės bei svajonių išsipildymo balionus, ir apdovanojo saldžiomis pasagėlėmis… Dešimtokai drąsiai dalijosi įspūdžiais, išsakė savo mintis apie išskirtinę jiems dieną. Klasės vadovė Ramunė Šveistė ne tik pasveikino savo ugdytinius, prisiminė, nuo kurios klasės kiekvienas iš jų pradėjo mokytis, bet ir pateikė galvosūkių bei daug linksmų ir žaismingų klausimų. Devintokės parengė patikrą – dešimtokams reikėjo pagal pristatomas nuotraukas prisiminti mokykloje vykusius renginius ir atspėti, kurio mokyklos darbuotojo yra rodomas daiktas. Šventė baigėsi Šimtadienio kalendoriaus, sudaryto iš šimto inkariukų, įteikimu ir, žinoma, skaniu, nuostabiu devintokių tėvelių padovanotu tortu su fejerverkais, kurį ragavo visi mokyklos bendruomenės nariai, sėkmingai ,,atplaukę“ į ,,Desertų“ salą. Šauni dešimtokų klasė dar mokysis, bendraus, pramogaus kartu su visais mokiniais šimtą dienų. Deja, nebe už kalnų ir Paskutinis skambutis…