Kas gi dar nėra lankęsis Anykščiuose? Nebent mažametis, kurio dar laukia daugybė kelionių… Bet Anykščiai – tokia vieta, kuri traukia turistus apsilankyti dar ir dar.

Todėl Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai nutarė nuvykti į  Anykščių regioninio parko lankytojų centrą ir apžiūrėti Stanislovo Petraškos (1935-2009) iš akmens nutapytus paveikslus.

            Anykščių regioninio parko lankytojų centre mokiniai domėjosi ne tik moderniai pateikta informacija apie Šilelį, Puntuką, Rubikių ežerą su 16 salų, Karalienės liūną, Arklio muziejų, Vorutos piliakalnį, siaurąjį geležinkelį, bet ir radinius iš miškų, įvairias geologines įdomybes. Patiko dėlioti dėliones su svarbiausiais Anykščių krašto vaizdais.

            Mokiniams taip pat buvo įdomi edukacinė programa ,,Akmens tapyba,“ kurią organizuoja A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai. Tautodailininkas Stanislovas Petraška vienintelis Lietuvoje tapė paveikslus iš Akmens. Jo darbuose Anykščių vaizdai, Puntukas,  kunigaikščių Vytauto ir Gedimino, lakūnų S.Dariaus ir S. Girėno portretai, Trakų pilis … Išlikę apie 100 paveikslų. Labai smagu buvo patiems vaikams susmulkinti grūstuvėje akmenukus ir pasimokyti tapyti akmens paveikslėlius.

            Pradžiugino dar viena kelionė į Anykščius. Šį kartą sužinojome, kad tai ne tik literatūrinis kraštas, bet ir kraštas, kuriame svarbus akmuo – nuo Puntuko iki mažo spalvoto trapaus akmenėlio.

                        Laimutė Beinarauskienė