Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko. 

Senovės graikų filosofas Sokratas

Konferencija „Augu sveikas, kai žinau”

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) vyko neigiamų socialinių reiškinių projekto „Augu sveikas, kai žinau” tradicinė konferencija mokiniams. Konferencijos tikslas – formuoti mokinių teigiamą požiūrį į pilnavertę sveiką, be žalingų įpročių, gyvenseną,  stiprinti pasitikėjimą savimi bei mokyti priimti teigiamus sprendimus. Šiame renginyje dalyvavo PKNPM 5-10 klasių mokiniai ir svečiai iš Panevėžio „Saulėtekio” progimnazijos bei Panevėžio specialiojo ugdymo centro. Kiekviena komanda turėjo parengti užduotį: sukurti plakatą arba parengti pranešimą ir kartu su komanda pristatyti savo darbą konferencijos metu. Šiais metais mokiniai ruošė darbelius šiomis temomis: „Sveikas maistas“, „Sveikos gyvensenos patarimai“, „Sportuoti sveika“, „Rūkymo žala sveikatai“, „Augu sveikas ir stiprus“, „Netinkami produktai mūsų organizmui“ bei „Sveikos mitybos piramidė“. Visi pristatyti darbai buvo labai informatyvūs, kūrybiški ir įdomūs, buvo gausu patarimų, kaip sveikai gyventi, sportuoti, mylėti save ir kaip reikia atsispirti žalingiems įpročiams. 

Kiekviena komanda turėjo sugalvoti savo prisistatymui bendrą judesį, kurį visi kartu turėjo parodyti. Mokiniai aktyviai dalyvavo ir sveikatos viktorinoje, drąsiai atsakinėjo į klausimus, kuriuos paruošė socialinė pedagogė ekspertė Edita Kazlauskienė. Atliekant užduotį apie sveiką mitybą, dauguma atsakymų buvo teisingi. Po to buvo pateikta užduotis tema „Maisto produktų rebusas“. Komandos turėjo perskaityti užšifruotą frazę. Ši užduotis pavyko visiems atlikti sėkmingai, gautas atsakymas: „Vasaros metu gerkime daugiau vandens“. Paskui mokiniai sprendė užduotis apie produktų spalvas, kur reikėjo gerai pasukti galveles. Tiek šeimininkai, tiek ir svečiai, aktyviai įsitraukė į sveikatos veiklas. Atlikdami užduotis – nustebino savo drąsa, kūrybingumu ir išradingumu.

Kartu pasikartojome, jog sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Sveikas gyvenimo būdas yra labai svarbi sveikatos sąlyga. Todėl labai svarbu nuo mažų dienų jau pradėti laikytis sveiko gyvenimo būdo, daryti tinkamus sprendimus, eiti sveiku, teisingu ir be žalingų įpročių, keliu.

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, tokių projektų svarba – didžiulė. Pirma – bendravimas tarp įvairių įstaigų, antra – žinių įtvirtinimas praktinėje veikloje. „Žmogaus ryšys su kitu žmogumi yra viena didžiausių socialinių vertybių. Gyvename pasaulyje, kuriame privalome kasdien bendrauti su kitais žmonėmis, ir tai yra neatskiriama socialumo dalis. Džiaugiuosi, jog šios konferencijos metu buvo nagrinėjamos svarbios jaunuoliams temos apie sveiką mitybą, sveiką gyvenseną, sportą bei žalingų įpročių prevenciją, kad visi mokiniai rado širdies kalbą, dalyvaudami bendroje veikloje, atlikdami užduotis“, – teigė direktorė.

Konferencijos pabaigoje visi – maži ir dideli – stojo į salės vidurį ir kartu sportavo, žaidė žaidimus, linkėjo vieni kitiems sveikų metų, dalinosi sveikos gyvensenos patarimais. Visos komandos buvo apdovanotos už aktyvumą, kūrybiškumą bei sumanumą dovanėlėmis ir padėkomis.

PKNPM socialinė pedagogė ekspertė Edita Kazlauskienė ir biologijos, fizikos, gamtos ir žmogaus mokytoja metodininkė Dalia Kuosienė