Vaikų konferencija „Augu sveikas, kai žinau” – tai jau tradiciniu tapęs Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) neigiamų socialinių reiškinių projekto renginys. Tikslas – apjungti vaikus prasmingai kūrybinei veiklai, ugdant jų socialinius įgūdžius, formuojant gebėjimą pasipriešinti žalingiems įpročiams, diegiant teigiamas vertybines nuostatas. Kaip džiugu, jog čia aktyviai dalyvavo ne tik mūsų mokyklos bendruomenės nariai: mokiniai ir mokytojai, bet ir gausiai susirinko svečiai iš Panevėžio kolegijos, Jaunuolių dienos centro, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato atstovai, studentai ir jaunuoliai bei Panevėžio „Saulėtekio” progimnazijos, Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos, „Šviesos” ugdymo centro mokiniai su pedagogais.

Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė, kuri pasidžiaugė, jog taip aktyviai jaunimas dalyvauja, pasidalino savo patirtimi apie sveiką gyvenseną bei palinkėjo sėkmės visiems dalyviams. Po to socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė papasakojo apie kūrybiškas bei prasmingas vykstančias veiklas mokykloje, pasidžiaugė, jog dažnai renginiuose dalyvauja partneriai – svečiai iš kitų ugdymo įstaigų. Uždavė keletą užduotėlių dalyviams apie sveikatą, priminė sveikatos žingsnelius, patarimus kaip stiprinti sveikatą.

Svečiai ir šeimininkai kūrybiškai pristatė parengtus pranešimus, dalinosi teorinėmis žiniomis apie sveiką gyvenseną, mitybą, teisingą laikyseną bei propaguojamą sveiką gyvenimo būdą. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė savo sukurtą prevencinį stendą tema: „Stiprios sveikatos formulė – žengti teisingu keliu“, „Saulėtekio” progimnazijos mokiniai ne tik dalinosi žiniomis tema: „Augu sveikas ir laimingas”, bet parodė savo gebėjimus sportuojant su kamuoliais bei šokant.  Mūsų mokyklos mokiniai pristatė savo sveikatos ateities receptą, parodė sukurtus sveikos mitybos plakatus, mokė „sveikų“ žodžių lietuvių gestų kalba,  atliko sportinius pratimus ant kamuolių. Po to visa tai buvo išbandyta praktiškai, dalyvaujant Jaunuolių dienos centro jaunuolių emocijų lavinimo užsiėmime „Emocijų garsai“. Tą dieną salėje  išties liejosi emocijos! Mokiniai bei suaugusieji aktyviai dalyvavo ir sporto veiklose: šoko kartu su „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniais, klausė Panevėžio kolegijos kineziterapijos studentų pateikto pranešimo „Fizinė sveikata ir mankšta: kelias į gerą savijautą“ bei kartu sportavo su jais, mokėsi atlikti teisingai pratimus. Visų pranešėjų užduotys ir prisistatymai buvo labai informatyvūs, įdomūs, kūrybiški. Išgirdome daug patarimų, kaip sveikai gyventi bei nepasiduoti neigiamoms pagundoms.

Konferencijos pabaigoje mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė padėkojo dalyviams už gražius prisistatymus, aktyvų dalyvavimą, sveiką, sportišką, kūrybišką bei pozityvią veiklą. Visus – mažus ir didelius – pakvietė prie sveikuoliško puodelio arbatos, kur visi pasidžiaugėme gautomis konferencijos lauktuvėmis. Buvo linksma, smagu, įdomu, o svarbiausia – nuoširdu.

PKNPM socialinė pedagogė ekspertė Edita Kazlauskienė