Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokiniams kiekvieną savaitę mokykloje vyksta keramikos užsiėmimai, kuriuos veda NVŠ grupės mokytoja Jurgita Čiplytė. Užsiėmimų metu vaikai draugauja su moliu, kuria įdomius ir įvairius darbelius. Keramikos užsiėmimai, tai ne tik lipdymo  technikos įvaldymas – tai mokymasis amato, kūrybiškumo išlaisvinimas ir emocijų paleidimas. Būtent antrasis pusmetis ir bus skirtas daugiau emocijoms. Nuotaikos kartais būna džiugios, o kartais aplanko liūdesys. Mokiniai būna linksmi, išdykaujantys, nusivylę, susirūpinę, nenuspėjami, įsimylėję, mieguisti, išradingi, kūrybiški… Visos tos emocijos liejasi ir per kūrybą. Čia vaikai mokosi ne tik sukurti gražius darbelius, bet ir valdyti savo emocijas bei išmokti atsipalaiduoti. 

Mokinių sukurti darbeliai buvo eksponuojami Panevėžio miesto bibliotekoje „Žiburėlis“, kurioje lankėsi vaikai su keramikos mokytoja Jurgita ir auklėtoja Erika Valentinavičiene. Mokiniai grožėjosi visais savo sukurtais darbeliais, o ypač namukais ir sraigėmis. Bibliotekoje vyko ir įdomus užsiėmimas, kurio metu visi draugavo, žaidė, atliko įvairias užduotis, piešė, spalvino ir diskutavo apie darbelius.

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės – Jurgita – tai tikras lobis mokyklai. „Jos nepaprastas kruopštumas, darbštumas ir meilė keramikai persiduoda ir mokiniams. Jurgita subtiliai vedžioja vaikus po keramikos pasaulį molio keliais, moko juos džiaugtis kiekviena diena, kiekviena mažiausia sėkmės kibirkštėle, kiekvienu mažu žingsneliu, kuriančiu didelius pokyčius. Padeda ugdytiniams ir mokiniams pajusti ramybę bei gyvenimo pilnatvę. O to mūsų vaikams taip reikia“, – teigė direktorė.

Labai džiaugiamės ir dėkojame mūsų mielai keramikos mokytojai Jurgitai Čiplytei už šilumą, kūrybiškumą ir draugystę.

PKNPM socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė