Grojant liaudiškai muzikai ir skriejant Kaziuko mugės vaizdams ekrane, į Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos salę rinkosi visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, tėvai (globėjai, rūpintojai) bei jų artimieji, mokytojai, darbuotojai . Šiais metais ypač aktyvūs buvo patys mažiausieji – ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai. Jų pilni „prekystaliai“ saldumynų viliojo kiekvieną.

Jiems nė kiek nenusileido tiek pradinukai, tiek antros pakopos mokiniai. Ypač gražiai pasipuošę – pasidabinę šiaudinėmis skrybėlėmis – skanumynais prekiavo ketvirtokai. Tvarkingai susėdę bendramoksliai ir bendraklasiai rimtai pasiruošę prekiauti rikiavo „prekes“. Kas nustatę 5 euro centų sumą, o kas ir didesnę nei 1 euro. Svarbiausia, kad visų nuotaika puvo puiki.
Ypač turtingas stalas salės centre tiesiog švieste švietė nuo 10 – okės Skaistės Cibulskaitės ir jos mamos Ritos rankomis kurtų darbelių bei užaugintų želmenėlių.

Nepabūgo prekybos nė vienas – siūlė, reklamavo, skelbė akcijas. Tiesiog miela ir smagu žiūrėti į būsimus verslininkus, vadybininkus, prekybininkus… Smagiausia, kad mokykloje Kaziuko mugės niekada reklamuoti nereikia. Pakanka paskelbti mėnesio darbo plane ir jos visi laukia. Kodėl? Todėl, kad smagiausia, kai toks renginys tiesiog suvienija šeimas besiruošiant. Pasak Ignės Bagdonavičiūtės, 8 klasės mokinės tėvelio, su kokiu džiaugsmu mama su dukra kepė pyragaičius!
Ypač dailiais nėriniais akį traukė mokyklos auksarankės darbuotojos Dalios Jurevičienės stalas, tikybos mokytojos Virginijos Žiugždaitės, šeštoko Marijaus Vinciūno mamos Linos mezginiai. O penktokės Rusnės Morkūnaitės skanėstai ir gaivieji gėrimai ištirpo akimirksniu.

Rimtu nusiteikimu ir vadybiniais gebėjimais stebino devintokai Faustas ir Matas Butkevičiai, šeštokas Marijus Vinciūnas, aštuntokas Deividas Raščius ir kt.

Atėjusieji į salę noriai vėrė pinigines, aplankydami kiekvieną stalą ir atkreipdami dėmesį į kiekvieną vaiką. Džiugu, kad dar viena diena praėjo turiningai, smagiai ir draugiškai.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė