Paukščių Kalėdos prieš Šv.Kalėdas – taip galėtume pavadinti akciją, kurią vykdė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai. Tokia idėja kilo mokyklos direktorei Danutei Kriščiūnienei.

                      Ankstų Advento trečiadienį, gruodžio 6 d., mokiniai susirinko prie dar neįžiebtos mokyklos eglutės ir ruošė kalėdinį stalą paukšteliams. Iš raudonšonių obuoliukų, dailių morkyčių ir įvairių grūdų trapučių vaikai darė žaisliukus paukštelių eglutei. Lietuvių kalbos kabinete dar atsirado vėrinys pernykščių, ant smilgos suvertų žemuogių. Kai sparnuočių mėgstami ,,žaisliukai“ jau buvo paruošti, vyko eglutės dabinimo ceremonija. Mokiniai kartu su mokytojais ir mokyklos administracija kabino ant mokyklos kieme augančios žaliaskarės dovanėles. Eglutė pasipuošė ne tik ,,žaisliukais,“ bet  netrukus ir paukšteliais, susidomėjusiais kalėdiniu stebuklu mokyklos kieme.

                      Už gerus darbus mokiniai gruodžio 21 d. bus apdovanoti Kalėdų Senelio bei dalyvaus edukacinėje programoje ,,Saulėgrįžos ratu: Kalėdos“ Panevėžio kraštotyros muziejuje.

Laimutė Beinarauskienė