Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai vyko į Vilnių. Juos lydėjo mokytojos: Lijana Čiplienė, Laimutė Beinarauskienė, Palmira Stančauskienė ir Ramunė Šveistė. Išvykos tikslas buvo aplankyti Vilniaus Katedros požemius ir lobyną, įsikūrusį bažnytinio paveldo muziejuje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame Bernardinų vienuolyne, Lietuvos nacionalinį muziejų, Kalėdų miestelius Katedros ir Rotušės aikštėse.

Pirmiausia vykome į Vilniaus Katedrą. Kartu su gide nusileidome į Katedros požemius, apžiūrėjome senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Sužinojome, kad Vilniaus Katedros požemiai – nematoma pastato dalis. Gidė pristatė  šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengtoje ekspozicijoje susipažinome su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Bažnytinio paveldo muziejuje, įsikūrusiame 2009 m. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame Bernardinų vienuolyne – įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje – apžiūrėjome vertingiausius eksponatus iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Iš gidės pasakojimų sužinojome, kokia turtinga Lietuvos bažnyčios istorija.

Pasigrožėję meno vertybėmis, skubėjome į Lietuvos nacionalinį muziejų. Muziejaus senajame arsenale  mūsų laukė edukacinė programa ,,Lietuva iki Mindaugo“. Čia mokiniai ne tik klausė gidės pasakojimo, bet galėjo ir savo rankose palaikyti muziejaus eksponatus, o programos pabaigoje atliko užduotį.

Po įdomių pasakojimų visiems labai norėjosi pasigrožėti Vilniaus egle ,,karaliene“ ir ne mažiau įspūdinga egle Rotušės aikštėje, labai gražiai išpuoštu Vilniaus senamiesčiu.

Prieš išvykstant namo, pasimeldėme Aušros vartų koplyčioje.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė, 7 klasės vadovė Ramunė Šveistė