Prieš mokinių pavasario atostogas Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje vyko  projektinė savaitė „Keliavom, keliaujam, keliausim“. Projekto dalyviai – ikimokyklinio – priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir  pradinių klasių mokiniai  su  mokytojomis Irena Matuzevičiene, Laimute Lazdauskiene,  Gita Gižiene ir Asta Sviderskiene –  gilino žinias apie transporto priemones, keliavo.  

      Parengiamosios ir 3 – 4 klasių mokiniai su mokytojomis Irena Matuzevičiene ir Laimute Lazdauskiene vyko į Šiaulių dviračių muziejų. Toks muziejus – vienintelis Lietuvoje, jame sukaupta per 1500 eksponatų. Mokiniai pamatė  seniausius dviračius:  medinį dviračio prototipą – „seleriferį“, kuriuo 1792 m. po Paryžių važinėjo grafas de Sivrakas;  XIX a. pr. Žagarėje sukonstruotą namų darbo dviratį; 1905 m. iš geležies nukaldintą vaikišką triratuką  ir daug kitų įdomybių. Sužinojo ir apie Lietuvos vardą pasaulyje garsinusius dviratininkus,  ir apie dar neįprastus, ateities transportu vadinamus velomobilius.

      Mokiniai džiaugėsi ir patys turintys dviračius, dažnai jais važinėjantys.  Juk dviratis  – puiki ekologiška susisiekimo priemonė, neteršianti aplinkos, stiprinanti sveikatą, teikianti džiaugsmo. 

      Mokytojos su mokiniais aptarė, kaip saugiai važinėti dviračiais, laikytis kelių eismo taisyklių nurodymų.

      Greitai prabėgo projektinė savaitė, pažėrusi neišdildomų įspūdžių, suteikusi naujų žinių ir be galo daug džiaugsmo.

    Projekto organizatorių vardu – surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių) Laimutė Lazdauskienė