Sausio 13-ąją Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną.  Buvo giedamas  Lietuvos Respublikos himnas, prisiminti Sausio 13-osios įvykiai, žuvusieji už Lietuvos laisvę.

          Mokiniai  piešė neužmirštuoles, kurias įsisegė prie širdelių, karpė  laisvės angelus, kaip pagarbos ir atminties ženklus žuvusiems.

          Stendas   su žuvusiųjų nuotraukomis   pražydo neužmirštuolėmis, nusileido  laisvės angelai.

          Laisvės gynėjų dienos  minėjimas – svarbi pilietiškumo pamoka mokiniams, nes jie, jau Nepriklausomos Lietuvos vaikai, privalo prisiminti skaudžius praeities įvykius ir tuos, kurie žuvo už laisvę.

          Ši diena taip pat taps įsimintina dosniomis geradarių dovanomis. Septintokės Rusnės šeima – Justina ir Aurimas Petrauskai – mokyklai padovanojo net septynis sėdmaišius. Edukacinė erdvė, kuri yra ypač pamilta mokinių, taps jaunimo diskusijų ir bendravimo centru mokykloje.

          Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė bendruomenės vardu išreiškė nuoširdžią padėką mokyklos nuolatiniams rėmėjams – J. ir A. Petrauskams, o mokiniams palinkėjo būti pilietiškais ir draugiškais, mokytis bendradarbiaujant vienas su kitu. „Tegul ši nauja edukacinė erdvė, įrengta padedant tėveliams, suburs jus naudingai diskusijai, argumentuotai minčių raiškai bei įvairių požiūrių interpretacijai“ – teigė direktorė.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos  mokytojos  Laima Rutkauskienė ir Aušra Lazdauskienė