Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno švenčiama triukšmingai ir linksmai.  Tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminusi, tai vasarą nieko nestigs.

Panevėžio kurčiųjų neprigirdinčių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai jau nuo mažens supažindinami su senosiomis krašto tradicijomis, kaukių įvairove, Užgavėnių personažais, patiekalais. Vaikai mokėsi žaidimų, ratelių, gaminosi kaukes. O kaip gi išvysi žiemą be triukšmo? Panaudojant įvairias antrines žaliavas, buvo gaminamos įvairios tarškynės ir barškučiai.

Įgiję naujų žinių, pasipuošę kaukėmis ir spalvingais drabužiais, „apsiginklavę“ tarškynėmis, būrys  ikimokyklinukų keliavo po mokyklą. Aplankė mokyklos darbuotojus: direktorę Danutę Kriščiūnienę, direktorės pavaduotoją ugdymui Liną Bartnykienę,  sekretorę Jolitą Glemžienę, vyriausiąją buhalterę Nijolę Lipnevičienę, buhalterę kasininkę Daivą Šmigelskienę. Patriukšmavę koridoriuose, užsuko  į valgyklą virėjoms bei vyresniesiems mokyklos draugams pasirodyti.

Na, o kaip gi be blynų? Geltoni blynai simbolizuoja sugrįžtančią saulę. Juos privalu kepti ir valgyti kiekvienam užgavėniautojui. Grįžę į grupę, maišė tešlą ir, padedami mokytojo padėjėjų  Jurgitos Stogytės bei Galinos Rogačienės, kepė aukso spalvos kvapnius čirvinius blynus. Pagardinę aviečių uogiene, ragavo juos,  juokavo.

Pasiruošimas ir pati šventė mažiesiems suteikė daug teigiamų ir džiugių emocijų bei paliko didžiulį įspūdį. Pavyko  drauge su vaikais jaukiai, šiltai ir sočiai prisidėti prie žiemos išvarymo. Mažieji ugdytiniai įsitikinę, kad žiema nebesugrįš ir dabar jau netrukus sulauksime pavasario.

Ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė