Gruodžio 5 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) parengiamosios – aštuntos klasės mokiniai kartu su auklėtoju Artūru Juknevičiumi bei lietuvių gestų kalbos mokytoju Viliumi Glušoku dalyvavo edukacinėje išvykoje – akcijoje „Atviras Panevėžys”, skirtoje Neįgaliųjų dienai paminėti. Aplankė naujai atidarytą Besparnio Čerkeso muziejų – kūrybiškumo centrą, esantį seniausiame Panevėžio miesto Skaistakalnio  parke. Mokiniai buvo supažindinti su muziejaus eksponatais ir knygomis apie poeto gyvenimą, jo biografija, su kūrybiškumo centru, kuriame galima  mokytis piešimo meno.

Po to mokiniai aplankė 1934 metais pastatytą seniausią Panevėžio miesto fabriko pastatą bei parduotuvę,  prekiaujančią muilais ir šampūnais.

Edukacinė išvyka buvo naudinga, nes mokiniai pagilino žinias apie Panevėžio miesto istoriją bei įžymius panevėžiečius. Rezultatas pasiektas – mokiniai išties pradės labiau domėtis Panevėžio miestu.

Mokiniams visa informacija buvo perduota  lietuvių gestų kalba.

Vilius Glušokas, PKNPM vyresnysis lietuvių gestų kalbos mokytojas, bibliotekininkas