Birželio septintąją mažiausieji Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ugdytiniai atvedė vyriausiuosius mokinius į paskutinio skambučio šventę. Renginys prasidėjo dešimtokų mokykliniu valsu. Šoko ir mažieji. Šokėjus parengė muzikos ritmikos mokytoja metodininkė Regina Liutkevičienė.
Ir džiugino, ir graudino šventiškos atsisveikinimo akimirkos. Devintokės įteikė dešimtokams po simbolinį varpelį, priminsiantį šią šventišką atsisveikinimo dieną. Paliekančiuosius mokyklą sveikino direktorė Danutė Kriščiūnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė, pirmoji mokytoja Laimutė Lazdauskienė ir klases vadovė Ramunė Šveistė.
Kadangi nuo kito rugsėjo dešimtokai išeis naujais keliais, devintokės kvietė spėti jų ateitį. Mergaitės sukūrė ramunę, ant kurios žiedlapių buvo užrašyti ateities spėjimai. Dešimtokai plėšė baltus lapelius ir skaitė spėjimus : vieniems buvo patariama įsiklausyti, ką pataria artimieji, kitiems – nepamesti kelio dėl takelio… Labiausiai visus prajuokino spėjimas, kad greitau bus atostogos.
Išsibūrę ateitį dešimtokai perskaitė testamentą, perdavė devintokėms mokyklos raktą, mokytojams įteikė baltų ramunių puokštes, padovanojo vinjetę, kuri primins XXIII-iąją laidą.
Stebuklais bei fokusais šventės dalyvius stebino lietuvių gestų kalbos mokytojas ir bibliotekininkas Vilius Glušokas.
Dešimtokų tėveliams kilo daug jausmų ir minčių. Jie sveikino savo vaikus, dėkojo mokytojams, padovanojo mokyklai rožės krūmą ir suoliuką mokyklos edukacinėms erdvėms. Savanoris Gintautas Šimkus pasirūpino, kad rožė būtų pasodinta tinkamai ir džiugintų ilgus metus. Šventės pabaigoje tėveliai pakvietė visus paragauti šventinio paskutinio skambučio torto.
Džiugu, kai jauni žmonės baigia mokyklą, sėkmingai išlaiko patikrą (PUPP). Bet kartu ir graudu, nes mokyklą palieka nuoširdūs, geri, kūrybiški mokiniai.
Laimutė Beinarauskienė, 9 klasės vadovė