Ruduo ruduo… Koks grožis, kai krinta lapų auksas… Norisi eiti, bėgti, važiuoti, aplankyti, pamatyti. Taip ir padarėme…

          Gražų rugsėjo 23 – osios rytą Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) P, 2 ir 3-4 klasių mokiniai su mokytojomis Laimute Lazdauskiene ir Irena Matuzevičiene bei Astijaus Pralgausko tėveliu Aru vykome į Zoologijos sodą – mini Zoo, įsikūrusį Dargaičių kaime, Šiaulių rajone. Šiame mini ZOO galima susipažinti  su 15 rūšių gyvūnų. Iš viso ūkyje daugiau nei 100 gyvūnų. Ūkyje gyvena kupranugariai, lamos, olandiški mini ožiukai, asiliukai, stručiai, avytės, triušiai bei kiti gyvūnai. Svarbiausia, kad su visais gyvūnais  galima susipažinti iš arti.

          Visų keliauninkų nuotaika buvo puiki. Džiaugėmės geru oru, rudeniškos saulės šiluma. Nuvykus į Zoo ūkį,  mus pasitikusi darbuotoja trumpai informavo apie tai, ką pamatysime, ką galėsime paliesti, ką pamaitinti, o ką geriau aplenkti, stebėti iš toli.  Pirmąsias pamatėme  gražuoles alpakas. Jos drąsiai kišo savo išpuoselėtas galvas per tvorą ir noriai šlamštė maistą nuo ištiestų delniukų. Grožėjomės lamomis, Nandu ir afrikiniais stručiais, matėme daugybę įvairiausių triušių: didelių pūkuotų, baltų dėmėtų, pilkų dryžuotų… Vaikai juos  maitino, tiesė rankas paglostyti, ne vienas tyliai nusižengė prašymui neimti į rankas ir glaudė prie lūpų. Aptvaruose grakščiai vaikščiojo nepaprasto grožio povai, kalakutai, didžiulės žąsys, pūkuotos šilkinės vištos. Pastabiausieji  atkreipė dėmesį į gūžtoje padėtą kiaušinį. Žinos, kad kiaušiniai negaminami parduotuvėje. Matėme labai įdomias, nematytas rudas avis, gėrėjomės poilsiaujančiu zebru, grožėjomės elniais, poniais, didžiaragiais ožiais, kurie mums nebuvo itin draugiški. Ilgiausiai užtrukome prie kupranugarių. Įsitikinome jų gebėjimu maistą pasiimti iš induko. Tai buvo įspūdinga.

          Grįžę iš kelionės mokiniai skubėjo savo įspūdžiais pasidalinti ne tik su draugais, bet ir mokyklos administracija. Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, jei tokių išvykų metu išsikeliami tinkami mokinių amžiui tikslai ir uždaviniai, tik tuomet mokiniai patiria pažinimo džiaugsmą, reiškia geras emocijas šalia esantiems ir artimiesiems, o tai ir yra svarbiausia!

          Buvo puiki, gyva pasaulio pažinimo pamoka netradicinėje aplinkoje. Apsilankę šiuose gerų emocijų namuose, dar ir dar kartą įsitikinome, kad mūsų mokiniai spinduliuoja švelnumą ir gėrį. Tik mokėkime tai pamatyti ir puoselėti.

              PKNPM pradinių klasių mokytojos Laimutė Lazdauskienė ir Irena Matuzevičienė