Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre (teatro aktorius ir režisierius Konstantin Stanislavsky)

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) P – 5 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Gitos Gižienės, Laimutės Lazdauskienės ir Ramunės Smirnovienės, dalyvavo edukacinėje ekskursijoje po Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą. Ekskursiją vedė teatro ir kino aktorė Vita Šiaučiūnaitė.

Ekskursiją pradėjome nuo elementarių elgesio teatre taisyklių. Tik tada, kada išmokome kultūringai susėsti teatro salėje, aktorė atskleidė paslaptingą teatro pasaulį, supažindino su teatro struktūra, spektaklio kūrimo procesu. Ekskursijos eigoje aplankėme teatro sceną, užkulisius, rekvizitų kambarius, dekoracijų sandėlį. Užėję į siuvyklą, kur siuvami spektaklių kostiumai, turėjome galimybę juos pasimatuoti ir trumpam vaikai virto įvairių spektaklių veikėjais. Apsilankę kostiumų sandėlyje, apžiūrėjome teatrinius kostiumus. Užsukę į grimo kambarį, susipažinome su teatrinio grimo atlikimo subtilybėmis ir svarba, galėjome pasimatuoti perukus. Ekskursiją užbaigėme apsilankymu vieno garsiausių Lietuvos režisieriaus ir aktoriaus, teatro įkūrėjo Juozo Miltinio kabinete.

Spektaklius stebėjome ne vieną kartą ir pamatyti, kas vyksta už teatro uždangos, buvo be galo įdomu. Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, pati didžiausia vertybė ir yra tada, kada gali pats matyti ne tik nugludintus personažus spektaklyje, bet tą juodą darbą, kaip ir kur gimsta spektakliai.

Esame be galo dėkingi kino aktorei Vitai Šiaučiūnaitei, nes jos dėka ekskursija pranoko visus lūkesčius.

Vyr. pradinių klasių mokytoja Gita Gižienė