Prie stulbinančio Eko medžio kūrimo prisidėjo ir PKNPM mokiniai

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vestibiulį papuošė 5 metrų aukščio medis, kurio lapai pagaminti iš stiklinių butelių.

Taip Panevėžyje gyvenantis žinomas menininkas, amerikietis Markas Ekstrandas, pasitelkęs Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokinius, Panevėžio A. Bandzos kūdikių namų auklėtinius, teatro aktorius, miesto medikus įrodė, kad iš antrinių žaliavų galima sukurti stulbinantį meno kūrinį.

Panevėžiečius ir miesto svečius stebinančiam Eko medžiui sukurti buvo panaudoti 288 alaus ir vyno buteliai, kurių dalį M. Ekstrandas surinko iš miesto kavinių, kitus – sunešė draugai ir pažįstami. Metalinį medžio kamieną sukonstravo ir įtvirtino bendrovės „Vitoka ir Ko“ specialistai, tačiau didžiausią ir kūrybiškiausią darbą nuveikė vaikai. Pasak PKNPM direktorės Danutės Kriščiūnienės, su menininku M. Ekstrandu mokykla jau bendradarbiauja keletą metų. Per tą laikotarpį vaikai mokėsi kurti papuošalus, įvairius suvenyrus. Tačiau tokiame, analogų neturinčiame projekte, teko dalyvauti pirmą kartą. Ji pabrėžė, kad į projektą buvo įsijungę 20 norą dalyvauti pareiškusių mokinių. „Stiklo lakštus vaikai dekoravo lipnia juosta. Dekoruojant , visi stengėsi panaudoti liaudiškus motyvus. Tokiu būdu paruošti lakštai buvo dedami į stiklapūtę. Todėl lipnia juosta aplikuotos vietos liko skaidrios, o neuždengtos buvo padengtos smėliu,“ – apie paruošiamuosius darbus pasakojo D. Kriščiūnienė.

Visą kūrybinį procesą kuravo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos fotografas Virginijus Benašas, PKNPM dailės mokytojas Povilas Šiaučiūnas, technologijų mokytojai: Rita Kasparienė ir Ramūnas Kabelis bei projekto koordinatorė – mokyklos direktorė D. Kriščiūnienė.

Laima LAPĖNIENĖ