Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode vyko tarptautinė konferencija „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“ ir Mokyklų edukacinių erdvių 2018 m. konkurso nugalėtojų apdovanojimas. Panevėžį atstovavo trys mokyklos, tapusios Mokyklų edukacinių erdvių 2018 m. konkurso nugalėtojomis. Tai Panevėžio „Žemynos“ progimnazija, Gamtos mokykla bei Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla.
Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta pranešimams apie edukacines erdves Lietuvoje ir užsienyje. Pasidžiaugta natūraliomis ir sukurtomis edukacinėmis erdvėmis Lazdijų rajono ugdymo įstaigose, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje bei Šeduvos lopšelyje – darželyje. Lektorė iš Ispanijos įdomiai ir vaizdžiai papasakojo apie mokymąsi Ispanijos žaliosiose erdvėse.
Daug konferencijos dalyvių iš visos Lietuvos buvo parengę kilnojamus stendus apie savo ugdymo įstaigų edukacines erdves. Turėjome galimybę bent trumpam prisiliesti prie gražiausių ir išpuoselėtų Lietuvos ugdymo įstaigų edukacinių erdvių, pasisemti gerosios patirties iš kolegų.
Puikiai organizuoto renginio antroji dalis buvo skirta stendinių pranešimų pristatymui, aptarimui ir apibendrinimui, Mokyklų edukacinių erdvių 2018 m. konkurso nugalėtojų apdovanojimui. Visiems nugalėtojams buvo įteiktos lentelės „2018 metų Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtojas“, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės padėkos už inovatyvų edukacinių erdvių kūrimą ir jų naudojimą ugdymo(si) procesui bei VDU Botanikos sodo dovanos – nuostabiosios magnolijos.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė