Paskutiniąją Advento savaitę Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) erdvės nušvito tapybos, keramikos, fotografijos darbų parodomis.

Į šventinį renginį susirinkusiai mokyklos bendruomenei savo keramikos darbelius pristatė 6 klasės mokinė Skaistė Cibulskaitė. Šia meno sritimi mergaitė jau domisi trečius metus. Per šį laikotarpį ji daug ko išmoko ir nemažai padarė. Labiausiai Skaistei patinka kurti darbelius, kurie turi tam tikrą paskirtį, pavyzdžiui: vazas, puodelius, žvakides. Šiai ypatingai progai mergaitė buvo padariusi labai gražų angelą. Parodėlėje, deja, juo pasidžiaugti neteko, nes darbelį išdegus, jis subyrėjo. „Buvo labai gaila, tačiau kuriant iš molio, kartais taip nutinka,“ – apgailestavo ji. Pristačiusi parodėlę, Skaistė mokyklos direktorei Danutei Kriščiūnienei įteikė pačios sukurtą keramikinę knygelę su linkėjimais. Mergaitė prisipažino, jog keramika – labai įdomi, todėl yra pasiryžusi į ją toliau gilintis: „Noriu šioje srityje pasiekti aukščiausią tašką, nes jaučiu, kad galiu tai padaryti. Žinau, kad reikės ne tik daug noro ir kantrybės, bet ir pastangų, o į kiekvieną kūrinėlį įdėti ir dalelę savo širdies, nes be to joks darbas nebus mielas ir šiltas“.

Į mokyklos fojė pakvietusi tautodailininkė Renata Dambrauskaitė-Laučkienė, pristatė tapybos darbų parodą „Žmonės“. Joje žvilgsnį traukė retro stiliaus rūbais pasidabinę moterų ir vyrų figūros, užburiančios elegancija, subtilumu, ramybe. „Labiausiai vertinu žmogų, nes tai pats tobuliausias ir gražiausias Dievo tvarinys, todėl kiekvienas žmogus, atėjęs į mano pasaulį, virsta mano kūrybine mūza,“ – sakė tapytoja. Be spalvų ir linijų žaismo, meniškos sielos moteris dar domisi muzika ir poezija. „ Kasdienybėje surastos kūrybinės akimirkos suteikia gyvenimui prasmę. Jei turėčiau daugiau laiko, norėčiau būti rašytoja ir rašyti knygas,“ – prisipažino Renata. Be tapymo moteris dar kuria eiles, dainas vaikams ir suaugusiems, rašo scenarijus spektakliams. „Pradėjusi nuo dailės, keliauju su muzika, kol pasigirsta žodžiai, “ – taip poetiškai savo kūrybinį kelią apibūdino R. Dambrauskaitė-Laučkienė. Ji apgailestavo, kad kartais tie sielos išsiliejimai nebesutelpa nei į laiko, nei į dienų bėgsmą.

„Tai ne tik mūsų regiono, bet ir visos Lietuvos perlas“, – teigė mokyklos direktorė, pristatydama tautodailininkę. Direktorė akcentavo, kad subtiliu koloritu ir linijų grakštumu žavinčius tapybos darbus Renata yra eksponavusi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio galerijose. Direktorė džiaugėsi, kad besibaigiant Adventui, mokyklos bendruomenė gavo trigubą meno „dozę“: viena paroda keitė kitą, o kita – kvietė jau į trečiąją…

Jaukioje mokyklos erdvėje, esančioje prie valgyklos, fotografijų parodą „Australija iš arti“ pristatė neseniai iš šios egzotiškos šalies grįžęs bibliotekininkas, lietuvių-gestų kalbos bei tikybos mokytojas Vilius Glušokas. Jis praėjusių metų spalio mėnesį dalyvavo Sidnėjuje vykusioje 2-ojoje tarptautinėje kurčiųjų konferencijoje. Artistinių gebėjimų turintis mokytojas entuziastingai pasakojo kiekvienos fotografijos istoriją: su ja susijusį įvykį, užfiksuotą reikšmingą susitikimą ir tai, kas joje atsispindi. V. Glušokas džiaugėsi, kad galėjo susitikti su bičiuliais, pamatyti garsiuosius Sidnėjaus Operos rūmus, pasigėrėti vaizdinguoju Uosto tiltu. Fotografijomis iliustruotas pasakojimas sukėlė didelį mokinių susidomėjimą. Jie labai atidžiai klausėsi, atsakinėjo į pateiktas užduotis, džiugiai kartojo gestą „Australija“, ragavo mokytojo parvežtas lauktuves…

Didžiajai laukimo šventei skirto renginio baigiamasis akcentas vyko šventiškai papuoštoje mokyklos valgykloje. Visiems susėdus prie kavos ir arbatos puodelio, buvo uždegtos Advento žvakutės, pasidalinta kalėdaičiu, traukiami šiai progai mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės paruošti burtai, išsakomi linkėjimai. Kiekvienas mokyklos darbuotojas gavo po simbolinę amalo šakelę, žinomą jau vikingų mitologijoje, kaip meilės ir sveikatos simbolį.

Laima LAPĖNIENĖ