Gruodžio 11 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) mokiniai, mokytojai ir svečiai gausiai susirinko į 8 klasės mokinės Inetos Černeckytės pirmosios personalinės piešinių parodos ,,Architektūrinės improvizacijos“ atidarymą. Mokinės piešiniai spalvingi, žaismingi, kviečiantys džiaugtis gyvenimu, tarsi ateinančių švenčių stebuklas.
Renginį pradėjęs dailės mokytojas Povilas Šiaučiūnas apibūdino jaunosios dailininkės darbus. Paminėjo, kad Ineta – ne tik puiki dailininkė, bet labai darbšti, mandagi ir pavyzdinga mokinė. Tai patvirtino ir klasės vadovė Rita Kasparienė: „Ineta – buvusi klasės seniūnė, be galo pareiginga, jautri, visas paskirtas užduotis atliekanti su didele meile. Kas rytą ateidama į klasę, mergaitė atsineša šilumą, ramybę ir džiaugsmą“.
Nedrąsiai savo darbus pristatė ir pati kūrinių autorė, išsakydama individualų požiūrį, o tuo pačiu įgydama ir dailės kūrinių vertinimo pradmenis.
Džiugu, kad į parodos atidarymą atvyko jaunosios dailininkės mamytė bei močiutė. Alina Černeckienė nuoširdžiai papasakojo apie dukrelės gyvenimą nuo gimimo dienos iki šių dienų. Sakė, kad jos abi yra pačios geriausios draugės ir bendramintės.
Bendrauti gestų kalba padėjo dešimtokas Laisvydas Jakiūnas, visada noriai talkinantis įvairių renginių metu.
Buvo matyti, kad mama ir močiutė didžiuojasi Inetos paroda, džiaugiasi, kad mokykla puiki, mokytojai geba pastebėti vaikų talentus, ugdyti kūrybos ir harmonijos pomėgį. „Didžiuojuosi ne savo dukros pergale ar tuo, kuo yra apdovanota Aukščiausiojo iš prigimties, bet tuo, kad sugeba įveikti visus sunkumus ir pačią save“, – teigė ponia Alina Černeckienė.
Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė negailėjo gerų žodžių tiek parodos autorei, jos mamytei ir močiutei, bet ir dailės mokytojui Povilui Šiaučiūnui, kuris sugeba įžiebti įgimtą jauno žmogaus poreikį kalbėti vaizdais.
Renginio pabaigoje mokyklos vadovė įteikė autorei Padėkos raštą už nuostabią pirmąją personalinę parodą, linkėdama ir toliau aktyviai dalyvauti mokyklos kultūriniame gyvenime, saugoti savo dailės kūrinėlius, savitą patirtį drąsiai perteikti įvairiomis dailės raiškos priemonėmis.
Inetos mamytė iš laimės pravirko. Jos ašarose spindėjo meilė ir džiaugsmas.
Po iškilmingo renginio dar ilgai niekas nesiskirstė, apžiūrinėjo parodą, vaišinosi Inetos mamos dovanotais saldumynais.

Dailės mokytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Povilas Šiaučiūnas