Kovo 30 d. mokykloje vyko Tėvų forumo pirmininko Audriaus Murausko paskaita tema „Apie karjerą kitaip – Mylėti, Stebėti, Palydėti“. Tikslas – laimingas vaikas. Uždaviniai – padėti sukurti tėvų (globėjų, rūpintojų), vaikų ir mokytojų partnerystės modelį, kuris leistų visiems pasijusti reikalingiems, mylintiems ir laimingiems bei prisidėti prie tokios mokyklos kūrimo, kurioje malonu mokytis ir dirbti.

Lektorius kvietė susimąstyti, ką darome, kodėl nedarome, ką galima padaryti geriau, o kas yra ne mūsų įtakos zonoje. Paskaitos metu netrūko žaismingų akimirkų, komandinio darbo ir žaidimų. Visi mokytojai griežtai laikėsi dviejų pagrindinių taisyklių: visos nuomonės turi teisę būti pareikštos bei vienas kito nekritikuoti. Buvo atkreiptas dėmesys į „Atsakomybės pyragą“, kurio ir vaikai, ir tėvai (globėjai, rūpintojai), ir mokytojai turėtų atsirėžti po vienodą dalį, kad neatsirastų pedagoginis pervargimas.

A.Murauskas kalbėjo apie emocinį raštingumą, moralinių vertybių naudą, Pigmaliono efektą. Mokytojai sužinojo, kas yra bendro tarp cirko artisto – kačių dresuotojo Kuklačiovo ir mokytojo bei tai, kad kiekvienam iš mūsų gyvenime Kūrėjas davė galimybę suvaidinti spektaklį, kurį mes galime net džiazuoti. Paskaitoje supratome, kad netinkamos mintys virsta žodžiais ir veiksmais, netinkami įpročiai kuria žalingą aplinką, o žalinga aplinka riboja mąstymą, sustiprina problemas ir kančią.

Didžiosios savaitės išvakarėse galėjome pamąstyti apie tikrąsias vertybes ir jų svarbą žmogaus gyvenime.
Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokytojų atsiliepimai apie Audriaus Murausko paskaitą, skaitytą 2015 m. kovo 30 d. tema „Apie karjerą kitaip – mylėti, stebėti, palydėti“:

Ačiū už įdomią paskaitą. Norėčiau daugiau tokių panašių paskaitų.

Patiko tuo, kad praplėčiau žinias apie komandinį darbą ir pagaliau supratau, kad, norint pasiekti gerų rezultatų, reikia glaudžiau bendradarbiauti vieniems su kitais.

Nuoširdžiai dėkinga! Paprastai. Įdomiai. Įtikinamai. Suprantamai. Nereikia kitų keisti, reikia keisti save… Norėtųsi, bet kaip… Gal tai tema kitam susitikimui?

Seminaras patiko. Lektorius įdomus, tema aktuali. Labai įdomu klausyti žmogaus, kuris atstovauja tėvus (dažniausiai lektoriai būna pedagogai).

Daugiau norėtųsi medžiagos ugdymui ir mokymui, bet tai … sekančiam renginiui.

Priminė ir kitu kampu parodė jau žinomus dalykus: visos nuomonės geros, nekritikuoti, o stengtis suprasti šalia esančius: tiek mokinius, tiek jų tėvus (globėjus, rūpintojus), tiek kolegas. Trūkumui: kur praktinis aspektas? Konkretumas?

Patiko seminaras. Priminė tai, kas yra žinoma, bet vis atidėliojama vėlesniam laikui. Labai greitai praėjo laikas. Ačiū už įdomų, naudingą seminarą.

Man seminaras patiko. Jis yra šiuolaikiškas, labai įtikinamai pozityviai ugdo asmenybę. Norėčiau daugiau to paties lektoriaus seminarų. Gal apie ugdymo(si) motyvacijos kėlimą.

Buvo naudingas seminaras. Lektorius priminė, kokias vertybes turime puoselėti, kaip pagerinti pedagoginį darbą. Ačiū!

Seminaras patiko, nauda asmeniniam tobulėjimui, susimąstymui. Neprailgo. Nuoširdi padėka lektoriui. Tai pavyzdys, kaip patraukliai, įtikinamai ir paprastai galima vesti seminarą.

Lektorius dvasiškai turtingas ir dirbo su didžiule meile, o tai ir yra svarbiausia! Tik tokie žmonės gali patraukti mases.

Puiku, kad lektorius turi humoro jausmą, todėl paskaita tiesiog lėkte pralėkė. Labai gerai, kai į paskaitą integruojami žaidimai, linksmi posakiai ir kt., nes tai padeda žmonėms atsipalaiduoti. Įtampos gyvenime turime ir taip per daug.

Su malonumu dar išklausytume ir kitas paskaitas.

Matosi, kad žmogus domisi viskuo, o paskaita – labai nuoširdi ir naudinga.

Tokių paskaitų metu išryškėja kolektyvo lyderiai, kiekvienas turi galimybę išsakyti mintis, dirbti grupėje. Tiesiog puikus seminaras!

Niekada nebūčiau nė pagalvojusi, kad taip stipriai gali suveikti Pigmaliono efektas.
Po seminaro dar labiau tapo aišku, kad nuolat konkuruojam su laiku. Neturime atsilikti nuo šiuolaikinių technologijų.

Tikiu lektoriaus žodžiais, kad sėkmę galime prisijaukinti. Atrodo, tai žinojau, bet kai tai sako profesionalus lektorius – tai įtikinama.

Seminare išgirdau daug naujų ir įdomių minčių. Labai patiko lektoriaus žodžiai: “Norite pakeisti savo gyvenimą – pakeiskite požiūrį“. Atrodo, taip paprasta, o kartu – labai sunku, bet įmanoma. Tik reikia pabandyti…

Atsiliepimus apibendrino mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė