Šv. Kalėdos ir Naujieji Metai — pačios laukiamiausios žiemos šventės, kurių vienodai laukia ir maži, ir dideli. Ypač Kalėdų, nes Kalėdos – tai stebuklo laukimas, susikaupimo metas. Kada, jei ne per Kalėdas, galime sutikti Kalėdų senelį, pajusti angelų dvelksmą? Kalėdos –  tai tikėjimas stebuklu, gėriu, grožiu, meile, pagalba, rūpesčiu vienas kitam ir dar daugybe kitų gražiausių dalykų…

           Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės bei P-4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis Asta Sviderskiene, Rima Lavickiene, Laimute  Lazdauskiene, Laima Palioniene bei Irena Matuzevičiene vykdė projektinės savaitės „Ant balto angelo sparnų viltis gyvena… “ veiklas, kurių metu ne kartą teko pajusti lengvą angelo sparno prisilietimą.

            Pirmąją projektinės savaitės dieną visi projekto dalyviai atsakingai ir kruopščiai gamino angelus iš popierinių servetėlių. Darbas draugų apsuptyje neprailgo, rezultatas pranoko lūkesčius, nes mažų rankelių padaryti angelai tapo puošmena mokyklos salei. Tačiau labiausiai vaikai laukė fotosesijos prie pedagogės Astos Sviderskienės parengto stendo.

            Sakoma, kad nuo pat gimimo kiekvieną žmogų lydi angelas sargas… Atsistoję prie stendo ir į rankas paėmę raudoną širdelę, vaikai patys pasijuto įgiję sparnus, savo širdeles pripildę gerumo ir noro dalintis tuo gerumu su kitais. Atrodė, kad vaikai suprato, kad apie gerumą kalbėti neužtenka, kad ir elgtis reikia tinkamai…

           Patinka mūsų mokiniams tradicinėmis tapusios projektinės savaitės. Jos visada įdomios, daug žadančios, tačiau ši – ypatinga! Visą savaitę buvo puoselėjama angelų tema – lipdymas iš molio, tapymas, kelionė į pasakų pasaulį kartu su Lėlių vežimo teatru, Kraštotyros muziejaus darbuotojomis, kurios padėjo pajusti, kad Kalėdos kvepia meduoliais…  O Pasvalio krašto muziejuje įvyko pats didžiausias stebuklas – vaikus pasitiko tikrų tikriausias Kalėdų senelis. Ir kaip nepatikėti, kad ant balto angelo sparnų viltis gyvena?..

           Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos  surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių) Laimutė Lazdauskienė