Šiltais saulės spinduliais ir bundančia gamta džiaugiamės ne tik mes, bet ir mūsų aplankytos ožkytės. Panevėžio rajone veikiantis Lietuvoje kol kas vienintelis Angoros ožkų ūkis neįprastas mamos ir dukros pomėgis. Mes jame gegužės 3 dieną ir apsilankėme. Paglostę ir pamaitinę ožkytes, keliavome į dirbtuvėles, kur susipažinome su moheriu (Angoros ožkų plaukais). Iškedenę ir iškaršę moherį, bandėme jį suverpti rankiniu verpstuku. Sparčiai plečiamame ūkyje nuo vilnos iki siūlo jau gaminami ir išskirtiniai gaminiai – rankų darbo kojinės, pirštinės, kepurės ir šaliai. Lietuvoje populiarėja ir dekoratyvinių ožkų auginimas laimei ir džiaugsmui teikti. Panevėžietė Beata Norvilė kartu su mama beveik 3 hektarų ūkyje Mickiemės kaime, Panevėžio rajone, įkūrė neįprastą Angoros ožkų ūkį. Beveik visas turimas ožkas jos augina dėl jų išskirtinės vilnos. Tai pirmosios Lietuvoje tokios veislės ožkos, itin švelnios ir be galo draugiškos. Moterys ne tik užsispyrė auginti išskirtines ožkas, bet ir pačios apdirba jų vilną. Kerpa, plauna, karšia ir verpia. Moterys ūkyje ne tik kuria gaminius, verpia siūlus, bet rengia ir edukacines šio amato programas. Ne kiekvienas vaikas šiais laikais  yra matęs gyvą ožką…

Surdopedagogė  metodininkė (pradinių klasių) L.Lazdauskienė ir mokytoja metodininkė Laima Palionienė