Kasmet tradiciškai rugpjūčio 31 – ąją viso Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos kolektyvo bendra foto nuotrauka  ir mokytojų tarybos posėdžiu prasideda naujieji  mokslo metai.

Rugsėjo pirmąją buvo švenčiama Mokslo ir žinių diena bei lenkų kultūros  festivalis  „Auksinis ruduo“ („Złota jesień“). Šventė prasidėjo 11.00 val. mokyklos  III a. salėje iškilmingu vėliavos pakėlimu.  Lietuvos Respublikos himną sugiedojo Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys, buvęs miesto meras  Vitalijus Satkevičius, o gestais – visi kurtieji. Vėliavą nešė 10 klasės mokiniai: Rusnė Morkūnaitė,  Justina Čiplytė ir Benas Bernatavičius.

Šventinis renginys prasidėjo direktorės Danutės Kriščiūnienės sveikinimu bei padėkų įteikimu mokiniams.  Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko sveikinimą perskaitė Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Vitalijus Satkevičius.  Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansamblis  „Linas”, vadovaujamas Zitos Rimkuvienės , smagiai pašoko liaudiškus šokius, o vadovė tarė šventinį žodį. Pasveikino Kėdainių lenkų draugijos pirmininkė Irena Duchovska ir padovanojo savo poezijos išleistą jau vienuoliktą knygą.  Kėdainių lenkų draugijos ansamblis „ISSA“ parodė šventinę  programą. Žodį tarė mokyklos savanoris, 2018 metų Metų panevėžietis,  lrytas.lt  „Žalioji erdvė 2022“  projekto Lietuvoje nugalėtojas Gintautas Šimkus ir padovanojo augalams „vitaminų“. Pirmą sykį mokykloje lankėsi Panevėžio „Bočių” bendruomenės nariai. Skambėjo jų ansamblio „Bočiai“, vadovaujamo pirmininko Vitalijaus Satkevičiaus, dainos. Salėje sukosi šokėjų poros.

Su švente sveikino Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Panevėžio filialo rektorė Zita Kazlauskienė, Panevėžio politikių klubo „Veiklios moterys“ viceprezidentė Valė Bilienė, mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė,  fizinio ugdymo mokytoja, 5-6 klasės  vadovė ir mokyklos tarybos pirmininkė Vijoleta Vanagienė.

Dar ilgai blyksėjo fotoaparatai, netilo kalbos ir diskusijos bei smagūs muzikos akordai.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė